Skvělé čajové recepty

Pití čaje nemusí být vůbec nudné! Můžete si s pomocí čaje vykouzlit doma skvělé horké i studené nápoje, které budou chutnat naprosto delikátně a jejich příprava je velmi jednoduchá.

Pokud vás už omrzelo pít obyčejný čaj, je načase začít trochu experimentovat a vyzkoušet něco nového. Jen nezapomeňte, že pro přípravu čajových nápojů potřebujete kvalitní čaje, jelikož jejich kvalita ovlivní konečnou chuť vašeho nápoje. Vybírejte tedy kvalitní čaje Darka shop.

Havajský ledový čaj

Tento nápoj si naprosto zamilujete, především v horkých letních dnech. Budete potřebovat jen litr horké vody a litr studené vody, čtyři sáčky čaje s broskvovou příchutí, asi čtvrt litru ananasového džusu a jeden nakrájený, čerstvý ananas. Vroucí vodu nalijete do džbánku a necháte 2-4 minuty louhovat pytlíky čaje. Poté dolejete čaj ledovou vodou, přidáte ananasovou šťávou a necháte asi 2 hodiny chladnout. Nakonec podáváte zdobené čerstvým ananasem a ledem.

ledový čaj

Citrónový čaj s medem a zázvorem

Ta nejlepší kombinace proti nachlazení nebo pro zahřátí! Tento čaj oceníte zejména v zimním období, ale vychutnáte si ho po celý rok. Budete potřebovat asi 4 lžíce medu, šťávu z jednoho citrónuu, polévkovou lžíci nastrouhaného zázvoru, špetku skořice a 3 a půl šálků horké vody. Med, šťávu z citrónu, zázvor a skořici dáte do čajové konvice a zalejete vodou. Poté mícháme, dokud se nerozpustí med. Pět minut necháme louhovat a je hotovo.

zázvorový čaj

Vanilkový čaj

Vanilková příchuť je oblíbená snad u všeho, tak proč ne zrovna u čaje? Budete potřebovat jen jeden šálek horké vody, jednu dávku kvalitního, černého čaje, dvě lžíce mléka, cukr, vanilkový extrakt a trošku mleté skořice. Vodu nalijeme do hrníčku a necháme louhovat čaj podle doporučení od výrobce. Doporučujeme použít sypaný čaj. Po vylouhování smícháme čaj s mlékem, cukrem, vanilkou a skořicí.