Minecraft server

Minecraft je počítačová hra, odehrávající se v otevřeném světě. To znamená, že hráč má neomezenou svobodu pohybu a činnosti. Minecraft vznikl v roce 2009 a vytvořil ho švédský vývojář Markus Persson. Když hru vydal, tak také založil společnost Mojang studios, která začala vyvíjet počítačové hry. Minecraft, je asi nejikoničtější počítačovou hrou na světě. Herní svět minecraftu se skládá celý z krychlí, Minecraft můžete hrát v režimu pro jednoho hráče(singleplayer) a v režimu hry o více hráčích(multiplayer) a díky tomu, že v minecraftu existuje multiplayer, kde je hodně serverových portálu, které jsou některé placené a některé zdarma, tak na těchto servrech si nemůžete volně zahrát s kamarády, podle svého nastavení, či módu.

Minecraft logo

Proto si hráči chtějí hostovat, svůj vlastní server, kde si se svými kamarády můžou dělat, co se jim zalíbí. A co je to vůbec minecraft server hosting? To je služba pronájmu, či umístění počítačového serveru v prostorách poskytovatele s připojením serveru po síti internet. Rozlišujeme čtyři druhy server hostingu: Managed, což se to, že zákazník přenechá správu serveru plně na poskytovateli.

Dům z minecraftu

Virtuální, zde má zákazník server v pronájmu. Dedikovaný, v tomto případě jde o běžný pronájem hardwaru. Hosting serverů, tady se jedná o jiný případ, kdy nejde o pronajatý server, ale zákazník si svůj vlastní server umístí https://hlidacipes.org/muzeum-umeni-olomouc-nakoupi-ctyri-vyznamna-dila-za-pul-milion-umisti-neexistujici-budovy/ do prostoru poskytovatele. Konektivita, je způsob připojení serveru do počítačové sítě internet. Má dvě varianty a omezení rychlosti připojení a omezení objemu přenesených dat. Na internetů je mnoho poskytovatelů Minecraft server hostingu, některé jsou zdarma, ale často se světy sekají, kvůli zátěži serveru, protože je na něm hodně lidí a poté jsou placené, které nabízejí více možností a jednou bez problému, zde můžete vyzkoušet minecraft server hosting.