Kde je nabízena hypotéka bez registru

Mnoho lidí si, v případě, že si chtějí pořídit dům či byt, bere hypotéku. Koneckonců, je to nejlepší způsob, jak získat peníze, aniž bychom museli čekat a bát se, že vysněnou nemovitost zatím koupí někdo jiný. Není tedy divu, že trh s hypotékami je u nás poměrně rozvinutý, a existuje mnoho nejrůznějších druhů a typů. Z nich si každý může vybrat ten, který mu bude nejvíce vyhovovat. A jedním z těch nejpopulárnějších je bezesporu hypotéka bez registru.

rostoucí výše úroků

Je celkem pochopitelné, proč tomu tak je. Koneckonců, velká část dospělé populace naší země má záznam v rejstříku dlužníků, což v podstatě znamená nulové šance na získání hypotéky. Výmaz navíc není automatický a je potřeba o něj požádat, což zdaleka ne každý ví. Proto je tento typ často jediným, na který mají šanci dosáhnout.

Problém je, že jej nemůže poskytovat kdokoliv. Jedná se totiž o produkt, který podle zákona nesmí nabízet například banky. Ty totiž mají povinnost si každého žadatele o jakoukoliv půjčku, včetně hypotéky, prověřit v rejstříku dlužníků. Také podmínky pro schválení jsou zde přísnější.

splácení hypotéky

Proto tento typ nabízí pouze nebankovní společnosti, specializující se na nejrůznější půjčky. Ty totiž mají mnohem větší volnost, co se pravidel https://www.ceskyflorbal.cz/cfbu/predpisy/pravidla-florbalu týče. Jen je potřeba dávat pozor, neboť toho často zneužívají téměř až ke klamání zákazníků.

Pokud tedy máme o tento typ zájem, rozhodně neuškodí, když si sedneme s tužkou a papírem a spočítáme si, kolik peněz si můžeme měsíčně dovolit z našeho příjmu dát na splátky. Při těchto kalkulacích je potřeba si nechat rezervu pro nenadálé případy, a také počítat s měsíci, kdy budou vyšší výdaje, například před Vánoci.

Teprve když jsme si jisti, že budeme i s další splátkou schopni dostát všem svým finančním závazkům, můžeme si bez obav o hypotéku zažádat. I tady je však dobré mít se na pozoru a řádně si přečíst smlouvu. Ochráníme se tak před pozdějšími problémy.