Zápach odpadového potrubí je pro silné nátury


Lidský čich velmi dobře odhalí to, co nám voní, a co páchne, respektive nepotřebujeme k tomu žádný počítačový program nebo záznamový diář. Stačí nasát určitou vůni či pach, a máme ihned jasno. Zatímco z některých vůní máme neskutečný požitek, jiné mohou dokonce zvednout žaludek, vzpomeňme kupříkladu kyselinu chlorovodíkovou nebo máselnou, jakmile je ucítíte, většinou se dostaví nutkání na zvracení i samotné zvracení.

toaletní papír

Velice podobné je to i se zápachem odpadového potrubí. Vyskytují se zde zejména bakterie, které rozkládají organickou hmotu, a vznikají při tom sirné sloučeniny, vyvolávající zápach. Odpadové potrubí samo o sobě v bytě nezapáchá, zápach postupuje směrem od obytných prostor do kanalizace, takže o něm prakticky nevíte, ale jakmile se odpady či kanalizace zanesou, a je zapotřebí osobně zasáhnout a demontovat odpadový sifon, projeví se tu pak vaše schopnost odolávat zápachu přímo v terénu.

záchodové mísy

Když na to nemáte žaludek

Každý nemá takovou povahu, že rozebere odpadový sifon, hrábne do něj rukou, vyprostí odtud černý páchnoucí sliz a vše bez mrknutí oka zas smontuje. Někomu se opravdu zvedne žaludek a musí odejít. Naštěstí existují instalatéři, kteří podobné situace řeší běžně, a zápach jim vůbec výkon povolání neznemožňuje.

Jestliže se vám ucpe odpad v koupelně, dřez v kuchyni nebo toaletní mísa, dejte to na vědomí instalatérům, kteří přijedou třeba i v neděli přibližně do hodiny. Instalatéři udržují nonstop havarijní servis Kanalizace instalatéři, berou si na starost veškeré systémy vody, topení a plynu a řeší i zanesenou kanalizaci. U zanesené kanalizace nemá žádný amatér šanci na úspěch, je tu zapotřebí nasadit těžkou techniku, například tlakový vodní čistič s pojízdnou cisternou, anebo mechanické frézování nánosů bahna, písku, větví, kořenů a kamenů.

Neváhejte tedy v případě ucpaného záchodu, kuchyňského dřezu nebo koupelnové vany zavolat odborníky, kteří neřeší ani zápach, ani rozsah havarijní situace a pracovní činnosti.