Ne každý už bydlí


Vlastní bydlení není ničím, co by bylo dáno všem z nás do vínku automaticky. Je to obvykle privilegium, které si my lidé musíme zasloužit. A dokud si ho nezasloužíme, nebydlíme tak, jak bychom si to přáli. A někdy také nebydlíme vůbec. Inu, když nám někdo skutečně hodně blízký nějakou tu ubytovací kapacitu nedaruje, musíme si ji pořídit sami, protože od cizích se toho určitě nedočkáme. Byty jsou drahé, o domech už ani nemluvě, a tolik do nás cizí lidé neinvestují. A my sami? My bychom do sebe takové peníze investovali a nějaké to bydlení bychom si koupili. Jenže tolik peněz často nemíváme. Tolik se nenašetří jenom tak.

evropské mince

A když chceme bydlet, ale nedáme potřebné finance do kupy včas, musíme uvažovat i o půjčce. Když potřebujeme bydlet, nevadí, pokud si byt koupíme za půjčené peníze, které pak splácíme. A tak se ucházíme o hypotéky, které jsou určené k nákupu nemovitostí. A také se za ně nemovitostmi ručí. Ale ani tady někdy neuspějeme. Byt, který bychom si chtěli koupit do vlastnictví, je třeba tak drahý, že kdybychom si na něj vzali dost velkou půjčku, nebyli bychom ve své situaci schopni splácet ani tuto. A to finanční ústavy nepřipustí. Ty chtějí dostat své peníze zpět.

evropské mince

A jak to vyřešit? Jak sehnat tak velkou půjčku, abychom bydleli a také ji zvládli splatit? Někdy se to povede až tehdy, když slevíme ze svých nároků a spokojíme se namísto vlastního bytu s bytem družstevním. Protože družstevní bydlení je také dobré, ale takové družstevní byty jsou lacinější než byty soukromé, a tudíž nám stačí jenom nižší hypotéka na družstevní byt, kterou ve své situaci zvládneme spíše splatit. A tudíž tu spíše uspějeme.

Pokud tedy chcete bydlet, ale vypadá to, že ani hypotéku na vlastní nemovitost neseženete, zkuste to u nebankovní společnosti právě s touto hypotékou. Družstevní bydlení vás také plně uspokojí a vy se ani hypotékou nezruinujete.