Výhody malých skladů

Být sám sobě pánem, to nemusí vždy znamenat jen stát se podnikatelem a mít vlastní firmu, můžete být také zaměstnancem, ale s volnou pracovní dobou. Můžete se stát regionálním zástupcem různých firem, např. rodinných farem, které vyrábí potravinářské výrobky, jež nepodléhají rychlé spotřebě, třeba různé biovýrobky, mouku, ale třeba i kosmetické přírodní produkty a vaším úkolem bude starat se o zásobování třeba po celé Praze, výrobky, které se vyrobí na Moravě. Jak tato práce může vypadat? Jednou za měsíc vám z firmy dovezou několik palet zboží, které vy potom dle svého vlastního harmonogramu rozvezete do obchůdků nebo přímo ke konečnému zákazníkovi.

sklad

A co k tomu budete potřebovat? Určitě sklad, kde budete mít zboží uskladněné než jej rozvezete. Pronájem malých skladů není žádný problém, je mnoho firem, které pronájmy nabízí a není to za žádné astronomicky vysoké částky. Možná budete překvapení, jak blízko vašeho bytu se sklady nacházejí a vy tak nebudete muset dojíždět pro zboží nijak daleko. Do tohoto skladu vám doveze firma zboží a vy si je pak budete postupně nakládat do svého auta a rozvážet je po celém vašem svěřeném okrese, městě nebo třeba i celém kraji. Bude záležet jen na vás, jakou distribuční síť si vytvoříte a kolik času denně budete rozvážení věnovat. Když si pečlivě naplánujete svou trasu, můžete ušetřit spoustu času a ten využít třeba na volné pátky. Kromě toho můžete kdykoliv autem zastavit a organizovat si svůj čas sami, bez kontroly šéfů.

sklad

Zastavme se ještě ale u toho skladu. V naší republice není obvyklé, že si pronajímáme kontejnery jako skladovací prostory, jak to můžeme vidět např. v USA a přitom jsou různé situace, kdy by se nám v bytě značně uvolnilo místo, kdybychom se některých věcí na čas zbavili a uskladnili je mimo byt. A po čase třeba zjistíte, že vám vlastně ani nechybí a můžete se jich s klidným svědomím zbavit.