Vše se dá vyrobit ručně!

Ruční výroba je u nás stále víc a víc vzácná a potřeba, protože jedině tak se zachovají manuálně šikovní lidé, kteří nám budou vyrábět různé věci. Navíc nemůžeme si zvykat ve všem na stroje, protože pokud nás stroje nahradí, nebudeme mít nikdo práci, jen ti nejvyšší a vybraní lidé. Lidstvo by šlo do záhuby, protože by existovaly jen stroje a byla by extrémní chudoba, lidé by neměli peníze na nic, protože by je neměli kde získat. K tomu se ale dost snadno dá dojít, když si nebudeme lidské práce vážit tak, jak jsme si jí vážili dříve. Buď už máme stroje, a nebo se plno výrobků vyrábí v šílených podmínkách, kde to vyrábí dost často také děti, což by takto určitě být nemuselo.

ruční výroba

Jenže výrobky jsou pak mnohem levnější a my máme peníze jen na ty levné výroby, a tak se zapomíná na lokální výrobky, které sice stojí více, ale jsou kvalitní a nikdo kvůli nim netrpěl, protože je musel celý den bez přestávky vyrábět. Musíme podporovat ruční výrobu i proto, že potřebujeme někoho, kdo nám bude tyto věci do budoucna vyrábět a nenecháme Čínu a další země ovládnout svět jen kvůli tomu, že se tam vyrábí levné oblečení a podobně kvůli levné pracovní síle. Je třeba podpořit i mladší generace k tomu, aby nešli všichni na gympl, protože všichni na to nemají a aby i někteří pracovali rukama.

květinové dekorace

Tito lidé mají mnohokrát větší využití než lidé, kteří mají nesmyslný diplom. Všechny výrobky se tedy dají vyrobit ručně a to i doma. Cokoliv, co vidíte kolem sebe se dá vyrobit ručně a zvládnete to i vy. Příkladem jsou dekorace, které sice můžete koupit všude možně, ale vyrobit si je doma je mnohem lepší. Například pokud dostanete čerstvé květiny, do ratanového koše umístíte namočenou floristickou hmotu a zapícháte květiny a máte krásnou dekoraci z živých květin. Nápady na výrobu můžete hledat na Florservice, kde si můžete tyto věci nejen zakoupit, ale také načerpat inspiraci.