Plnohodnotný život na menší ploše


Kde aktuálně bydlíte?
Sociální sítě jsou plné dokonale stylizovaných fotografií z moderních, obrovských domů. Většinou jde o luxusní bungalovy, které ale jejich majitelé budou splácet celý svůj aktivní život. Na takové domy jsou většinou poskytovány velice vysoké hypotéky. Pokud se na takové fotografie díváte často a říkáte si, že majitelé musí být šťastní, uvědomte si, že jde jen o fotky na sítích. Realita může být úplně jiná. Samozřejmě že člověk bude šťastnější v bytě či domě, který se mu líbí a kde se mu žije pohodlně, ale obrovský dům nebo byt vám sám o sobě spokojený život nepřinese.

tiny house

Naopak roste počet lidí, kteří se rozhodli, že budou redukovat množství věcí, které k životu potřebují. Když se podíváte na svoje současné bydlení, odpovězte si, kolik máte věcí a kolik z nich reálně používáte pravidelně, a kolik z nich jste naopak v ruce neměli hezky dlouho. Mnoho lidí má doma hromady věcí, které nepotřebují. Hlavně ženy mají tendence nakupovat hlouposti a to hlavně proto, že byly ve slevě. Je to prostě tak. Problémem velkých nemovitostí je to, že se do nich vejde spousta zbytečností.

banka peníze

Velký dům, velké starosti
Říká se to o dětech, ale o domě to platí také. Když máte velký dům, logicky musíte udržovat větší plochu, což se samozřejmě promítne do financí. Oprava velké střechy nebo výměna spousty oken bude vždycky dražší než opravy menšího domu. Pokud nechcete splácet obrovský dům do konce života a ani být jeho otrokem, podívejte se na alternativu. Tiny houses jsou mini domky, které jsou vhodné pro každého, kdo chce žít minimalismem a za méně peněz.

Zejména mladí lidé, kteří ještě nemají děti, jsou nakloněni bydlení v tiny housu. A to proto, že s ním jde cestovat. Mnoho lidí hlavně v zahraničí takto projelo kus světa. I to může být vaše cesta, prohlédněte si nabídku domků za skvělé ceny a třeba vás zaujme.