Peněz může být dost

S penězi je to podle názoru mnoha lidí hodně těžké. A někdy je tento názor pochopitelně docela oprávněný. Ne každý si přece vydělává tolik, aby na to mohl být hrdý, ba jsou i lidé, kteří se za výši svých příjmů vysloveně stydí a kteří jsou snad přímo předurčeni k tomu, aby z toho, co dostávají, nevyžili.

Jenže to neznamená, že jsme na tom všichni nevyhnutelně takto špatně. A i ti, jimž se dočasně nevede právě nejlépe, mohou zařídit, aby to nebylo tak zlé. A to tím, že si prostě v dobách nedostatku vezmou žádoucí půjčku.

ruské rubly

Ovšem pokud lidé žádají ve svízelné situaci o bankovní půjčky, často neuspějí. Nebývají totiž schopni dostatečně kvalitně doložit svoji bonitu, a i když by se jim možná dařilo nějakou půjčku zvládat, nedočkají se jí, je jim už preventivně upřena.

Ale ani pak to není nevyhnutelně beznadějné. Kromě bankovních půjček se u nás přece nabízí i nebankovní americká hypotéka, a na tu dosti často dosáhnou i ti, jimž by se jinde se žádáním o půjčku uspět nepodařilo.

Ovšem ani u nebankovních hypoték není vyplacení požadovaných peněz automatické a jisté. I tady se musí za splácení ručit. V tomto případě ale nemovitostí. Což znamená, že kdo nemá nemovitý majetek, má smůlu. Ale platí to i naopak – ti, kdo nemovitosti mají a mohou je nabídnout jako záruku splácení, si tu přijdou na své i tehdy, když by je všude jinde odmítli.

stará bankovka

A tak majitelé realit často žádají právě o takovou hypotéku. Požádají, zastaví nemovitost a skoro hned inkasují klidně i sedmdesát procent odhadní ceny takové nemovitosti. V čemž se nemusí příliš omezovat, protože následně mohou splácet třeba i třicet let. A za tak dlouhou dobu se s tím určitě dokážou vypořádat.

A i vám někdy může podobná hypotéka prospět. I vám se může někdy stát, že vám dojdou peníze a ve své situaci jinou půjčku, než nebankovní hypotéku, neseženete. A uvidíte, jak vám potom tato prospěje.