Netradiční využití solární zahradní sprchy


Každý z vás si jistě umí představit, jak vypadá solární zahradní sprcha. Může mít podobu důmyslně propracovaného technického zařízení, anebo může klidně jít o veskrze primitivní nástavec na černou hadici či na tmavo nabarvený sud s vodou. Solární sprchy využívají sluneční energii pro ohřev vody v zásobnících a odtud pak tekutina proudí do sprchové růžice skrze směšovací baterii, s níž regulujete teplotu vody při sprchování. A jelikož jde o výrobky univerzální, lze je umístit v podstatě kamkoli, kam dopadají sluneční paprsky. Některé sprchy jsou dokonce přenosné a můžete s nimi posouvat i po trávníku a měnit jejich polohu vůči směru slunečních paprsků.

zahradní sprcha

Solární zahradní sprchy však neslouží pouze pro sprchování celého těla, například před vstupem do bazénu, můžete je využít i jinak.

Dětské pískoviště – máte vybudované pro vaše ratolesti zahradní pískoviště se skluzavkou či houpačkou? Pak se vám tu může sprcha hodit pro oplachování nářadí, plochy skluzavky a případně obuvi, pokud je zablácená a nechcete písek zanášet zeminou. Možné je také vyzout boty a hrát si na písku naboso, tehdy se tu uplatní sprcha se spodním ventilem pro oplachování nohou.

sprchování na zahradě

Práce na zahradě – na zahradě bývá od jara do podzimu práce až nad hlavu – sekání trávníku, zastřihávání živého plotu, údržba stromků a keřů, výsadba a pěstování okrasných květin a pěstování zeleniny. Solární sprcha s velkým zásobníkem se tu uplatní po celou dobu, co se na zahradě pohybujete. Voda se hodí pro práci s rostlinami, pro mytí nářadí a někdy i pro zednické práce, když potřebujete například míchat sádru nebo vápno alespoň vlažnou vodou. A samozřejmě vám sprcha vypomůže udržovat v čistotě i vaši pokožku a osvěžovat se při práci. Nemusí jít vysloveně o vodu teplou až horkou, někdy stačí jen lehce zahřátá nad 20 stupňů Celsia, aby byl kontakt s vodou příjemný na dotek.