3 tipy, co se vám bude hodit, pokud vyrazíte na cyklistiku

Monotónní střídání nohou při šlapání, pod nohama ubíhající kilometry a k tomu úchvatné výhledy všude, kam se podíváte. A nejen to všechno vám výlet na kole přinese. Pokud budete jezdit pravidelně, zhubnete určitě nějaké to kilo nebo se alespoň udržíte v dobré fyzické kondici. Navíc poznáte mnoho krás naší malebné vlasti…nebo se možná podíváte i někam dál. Pro hladký průběh každého výletu je však nutné se na něj pořádně připravit. Co všechno s sebou určitě nachystat, protože se to na daleké cestě na prostředku o dvou kolech může hodit?

senioři na cyklovýletě

Vhodné oblečení

Vyrazit na kolo v nevhodném oblečení je ta největší chyba, kterou můžete na samém začátku udělat. Vždyť právě vaše oblečení má velký vliv na komfort a pohodlí, kterého po cestě samo o sobě moc není. Sportovní cyklistické kalhoty jsou pro dlouhé jízdy to pravé a pokud je doplníte ještě o padnoucí svršek (např. dres Maloja), stanete se už zpočátku aspoň na pohled zkušeným cyklistou.

Lékárnička

Na jakoukoliv déle trvající sportovní aktivitu, při které se budete pohybovat mimo domov, by doma rozhodně neměla zůstat zapomenuta malá cestovní lékárnička. Její obsah si poradí s drobnými oděrkami, poskytne vám základní léky a stane se vám zásobou vašich pravidelně užívaných tabletek. A v případě opravdu velkých problémů by vám neměl chybět ani mobilní telefon, kterým můžete přivolat odpovídající pomoc.

děti na kolech

Zásoby jídla a pití

Dostatečná hydratace je při každém sportu nutná a nejinak je tomu i u cyklistiky. Malá svačinka se vám na cestě bude určitě také hodit a může se stát světlým momentem pro unavené tělo po dlouhé cestě. Zásoby jídla a pití je ale nutné brát v dostatečném množství zvláště pro případy, že se chystáte na výlet do neprobádaných končin přírody, kde by mohlo být složité nějaké jídlo sehnat. Pokud se ale chystáte do civilizace, můžete jídlo koupit po cestě nebo se stravovat v příjemném prostředí restaurací.