Vždy upravený hrob


Dříve bylo nemyslitelné, že by někdo neměl upravený hrob. Starší ročníky na to hodně dbaly, a pokud někdo měl hrob zarostlý a jinak zpustlý, stal se terčem pomluv a posměšků. Jenže doba se změnila, rodiny vymřely a nebo potomci odešli jinam, často i za hranice, a o hrob se tak najednou nemá kdo starat. Správci hřbitovů dávno neupravují opuštěné hroby, ale je možné si za tímto účet sjednat službu. Poskytovatel služby vám pravidelně bude uklízet hrob, a pokud si to budete přát, provede například i výsadbu a nebo výzdobu na Dušičky či Vánoce.

umělá květina

Část lidí raději hrobová místa zrušila, a přenechala je k pronajmutí někomu jinému. Mnohdy to omlouvají tím, že si na své milované mohou vzpomenout kdykoliv během dne a kdekoliv, nejen u hrobu s kostmi. Sice na tom něco je, ale hrob je pořád místo, kde i přes toto přesvědčení většina lidé své milovné navštěvuje. Pokud jste mladší ročník a ctíte přání a práci vašich předků, nejspíš se o hroby staráte i v dnešní době.

umělé tulipány

Lidé jsou ale vytížení pracovně i po rodinné stránce, volného času je stále méně, a kdo by ho chtěl trávit prací na hrobech? Protože předků máme všichni stovky, není v našich silách obstarávat všechny hroby, ale staráme se alespoň o ty, které známe. Úpravu hrobu si lze usnadnit tak, že se hrob zakryje žulovou deskou. V tomto případě je ale potřeba si skutečně obstarat pravý kámen, a ne náhražku z Číny. Existují i další materiály, případně poslouží i zásyp hlíny kamínky.

Pokud chcete vyzdobit hrob podle ročního období, poslouží vám například umělé květiny na věnce https://www.lepaso.cz/Umele-kvetiny-c16_165_2.htm. Z nich můžete vytvořit nejen krásné celoroční, velikonoční a vánoční věnce, ale můžete je dát i do vázy. Dnešní umělé květiny jsou tak kvalitní, že budete mít problém je rozeznat od živých. Ostudu si jimi rozhodně neuděláte, ať už je použijete na hrob a nebo na dveře od domu.