Proč jsou součástí ženských časopisů i módní sekce

Není pochyb, že časopisy pro ženy se jeden druhému svým obsahem velmi podobají. A jejich nezbytnou součástí je i módní sekce, kde se dozvíme nejnovější trendy jak v líčení, tak v oblékání. Často zde také najdeme outfity, které měly hvězdy stříbrného plátna na nějaké významné akci.

 

Zde se můžeme ptát, zda je to skutečně nezbytné. Přeci jen, kolik žen tyto sekce nejen čte, ale skutečně se podle nich řídí? Odpovědí je, že docela dost. Ovšem to není jediný důvod, proč jsou zde módní rubriky zařazeny.

 

v časopisech najdeme módu pro slavnostní příležitosti

 

Pokud se podíváme pozorně, uvidíme, že na vedlejší stránce vždy najdeme nabídky obchodů, které nabízí prakticky ten samý outfit s tím, kolik stojí. A pokud se podíváme na tyto ceny, zjistíme, že většinou nejsou nijak nízké.

 

Při bližším pohledu si také můžeme všimnout, že ačkoliv se vyobrazené kusy podobají tomu, co má na sobě ona modelka, ve skutečnosti se jedná o věci úplně jiné, s jiným střihem. Výsledný dojem tedy rozhodně nebude ten samý, nehledě na to, že naprostá většina z nás nemá postavu na to, aby na ní daný model vypadal tak dobře.

 

často zde najdeme i tipy na outfity pro muže

 

S líčením je to podobné. I zde najdeme produkty, které si máme koupit, abychom dosáhli stejného výsledku. Ovšem o tom, že v případě oné modelky se jedná o práci profesionálního vizážisty, již zmínku nenajdeme. Samozřejmě je jasné, že obchody těmto časopisům za svou propagaci platí. A na důvěřivých ženách, které mají radost, že si mohou koupit to samé, co má na sobě žena v časopise, pak vydělají poměrně dost peněz.

 

Je tedy jasné, že z tohoto schématu rozhodně čtenářky neprofitují. Ve skutečnosti je to jen další metoda, jak na nich vydělat peníze. Avšak to není nic nového, stačí, když se podíváme, kolik procent obsahu těchto časopisů tvoří reklama. Měli bychom si tedy pamatovat, že každá z nás je jedinečná a každé sluší něco jiného. A najít svůj styl je to, o co bychom se měly všechny snažit.