Jak vytvořit zahradu jako z pohádky

To zdaleka nemusí být tak nesplnitelným snem, jak možná vypadá. Někdy stačí jen pár architektonických prvků k tomu, aby se vaše zahrada https://cz.hecht.cz/zahrada/ proměnila v krásné zámecké zahrady z pohádek o princeznách, na které z dětství všichni máme tolik vzpomínek. A kdyby se to přece jen nepovedlo, můžete děti vzít s sebou na výlet do zámeckých parků ve vašem okolí nebo zajet i někam dál. Často se zde setkáte nejen se spoustou nádherně rozkvetlých a úžasně barevných květin, ale také s mnoha zvířaty, které si každé dítě jednoduše zamiluje. A takový výlet se vám na blížící se prázdniny třeba bude hodit.

Rozkvetlá louka

Vraťme se ale zpátky k vaší zahradě, ze které pomoci několika tipů můžete vykouzlit místo, na které si pamatujete z chvil několik desetiletí zpět. Vaše práce na dokonale pohádkové zahradě by měla začínat již u samotného vstupu. Takový vstup by totiž měl být také něčím jedinečným a obyčejná branka tedy rozhodně nestačí. Když už, tak je to pravé ořechové ve většině případů kovaná brána Artsmith, která nejen vypadá jako ze smyšlených příběhů, ale také její originalitou upoutáte okolí. Později přijde práce pro zkušené zahradníky a zahradnice, neboť je potřeba na zahradě vytvořit záhony s množstvím barevně rozkvetlých květin a stromy, jež v létě poskytnou příjemný stín, takže vaše malé princezny ani nebudou potřebovat hedvábné paraplíčko.

Sklizeň jablek

A pokud si na tom všem chcete dát skutečně záležet, můžete na zahradě rovnou vytvořit i jezírko, ve kterém mezi něžnými lekníny občas proplave i zlatá rybka. Vytvořit takovou zahradu rozhodně není jednoduchým úkolem a možná vám to zabere obrovské množství času a síly. Jakmile se vám to však jednou podaří, můžete se těšit na to, že radost dětí a obdiv návštěvníků a sousedů nebudou brát konce a vaše zahrada se možná stane chloubou celé ulice nebo dokonce čtvrti.