Bydlet v Chorvatsku natrvalo může oslovit třeba i vás


Také občas jezdíte na dovolenou do Chorvatska a zamilovali jste si Jadran pro jeho svérázné klima a krásy mořského pobřeží? Chorvatsko se nachází v subtropické oblasti, rostou tu dokonce palmy a i když se tu také střídají roční období, není to tak markantní, jako ve středu Evropy, v České republice. U nás v zimě klesá teplota někdy i hluboko pod bod mrazu, ovšem v Chorvatsku je sníh a led spíše ojedinělým jevem, i když se tu samozřejmě nedají vyloučit sněhové vánice.

pobřeží v Chorvatsku

Sněhovou kalamitu v Chorvatsku tu ale budete brát spíše jako nějaký bonus navíc, pro zpestření, nikoli jako cosi otravného, co u nás zažíváme docela často. Každý není milovník lyžování a netráví volný čas v zimě na horách, jsou tu i lidé, co středoevropskou zimu doslova nesnáší, a nemohou se dočkat, až skončí. Naše zimy také častokrát provází teplotní inverze s nízkou oblačností, a to je ve městech, spolu se smogovým mrakem, skutečně něco nechutného. Snížené množství slunečního svitu, chlad, šedá obloha a stromy bez listí jsou také typické znaky pro rozvoj depresí, a v tomto prostředí pak lidé někdy končí v ordinacích psychologů a psychiatrů a berou antidepresiva.

příroda v Chorvatsku

Nechcete to změnit? Máte-li možnost, využijte prodeje nemovitostí v Chorvatsku, abyste tu mohli žít natrvalo. Bude vás tu častěji vítat Slunce, a to je pro pozitivně laděný život ve zdraví velmi důležité. Pochytáte tu více vitamínu D, než u nás, a stejně tak i serotoninu, a můžete se zbavit i depresí nejen díky slunečnímu záření, ale i tamnímu příjemnému klimatu a mořskému ovzduší.

Bydlení v Chorvatsku také provází typická středomořská strava, která je výrazně zdravější, a lze ji doporučit každému, kdo o své tělo dbá, a snaží se vyhýbat nevhodným potravinám. Budete tu mít více možností konzumace čerstvého ovoce a zeleniny z místních zdrojů, a mimo jiné i vynikajícího olivového oleje.